Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)

Платени реклами

Други локации

Пријатели

Банер
Банер
Банер
Банер
Има 744 гости присутни
Вила “Клепало“
Локација - Клепало

Инфо

Вила “Клепало“
Бошнаковски Горан
Моб: +38970766754
Моб: +38970447000
Моб: +38975497831
E-Mail: Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите


На петнаесет километри од Берово во близина на граничниот премин Клепало скриена во густа борова и букова шума се наоѓа вила Клепало. Вилата располага со капацитет од 40 легла, 6 Апартмани опремени со спални, гарнитури, и сопствени бањи. Во склоп на објектот функционира и ресторан за 40 лица кои ви овозможува приготвиваање на локални специјалитети и секаков вид на храна по ваша желба. Простран двор со паркинг простор, базент, фурна, скара и спортски терен.

Цена за сместување: По договор


Освен сместување на нашите гости им нудиме и свежа пастрмка и крап од нашиот рибник

 

Повеќе

 

Повеќе информации за објектот


Вкупно легла: 60

Капацитет: 6 апартмани со браачни кревети, гарнитури, сопствени и бањи.

Двор: (Летниковец, Базент, Фурна, Скара спортско игралиште, паркинг)

Погодност: (Погодно за фамилијарен престој, одмор, спорт и рекреација )

Вид на капацитетот: (Вила)

Тип на сместување: (Самостојна исхрана + подготовка на храна по желба во ресторантот + свежа пастрмка и крап од нашиот рибник)

Греење: (Парно соларна енергија)

Бања: (Секоја соба има сопстевена бања)

Wc. (Секоја соба има сопствено WC)

Кујна: (Повеќе заеднични кујни)

Фрижидер: ( Повеќе фрожидери)

Телевизор: (Плазма со ДВД озвучување)

Сателитска : (има Сателитска)

Музички Систем: (Еден заеднички музички систем)

Двор

 

Галерија од дворниот простор на објектот


DSC_1334 copyDSC_9803DSC_9828DSC_9830DSC_9831
DSC_9833DSC_9835DSC_9837DSC_9843DSC_9902
DSC_9904DSC_9905DSC_9906DSC_9907DSC_9908
DSC_9909DSC_9913DSC_9953DSC_9954DSC_9955
DSC_9957DSC_9960_DSC0831_DSC0836_DSC0837
_DSC0838_DSC0844_DSC0850_DSC0851_DSC0860
_DSC0948_DSC0972_DSC0973_DSC0976_DSC0981

Соби за сместување


Галерија од собите и апартманите на објектот


DSC_9809DSC_9813DSC_9814DSC_9816DSC_9818
DSC_9822DSC_9825DSC_9826DSC_9827DSC_9852
DSC_9858DSC_9861DSC_9862DSC_9865DSC_9866
DSC_9867DSC_9871DSC_9966DSC_9967

Ресторан


Галерија од ресторантот на објектот


DSC_9875DSC_9881DSC_9882DSC_9886DSC_9889
DSC_9891DSC_9893DSC_9894DSC_9896DSC_9897
DSC_9898DSC_9899DSC_9900DSC_9901_DSC0866
_DSC0889_DSC0895_DSC0902_DSC0912_DSC0913
_DSC0929_DSC0931_DSC0938

Рибник


Освен сместување на нашите гости им нудиме и свежа пастрмка и крап од нашиот рибник

DSC_9915DSC_9916DSC_9917DSC_9921DSC_9925
DSC_9926DSC_9928DSC_9932DSC_9933DSC_9934
DSC_9935DSC_9936DSC_9939DSC_9940DSC_9942
DSC_9946

Последно освежено на Сабота, 27 Јуни 2015 14:37
 
You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.